Tálentum Református Óvoda-Bölcsőde

Kitűzött céljaink megvalósításához XXI. századi tárgyi és személyi feltételek állnak rendelkezésünkre. Tágas világos csoportszobák, korszerű kiszolgálóhelyiségek, esztétikus környezet várja a kisgyermekeket. Az óvodaépületben kialakított többfunkciós terem lehetőséget biztosít változatos tevékenységek szervezésére, így különböző mozgásos foglalkozásokra és egyéb közösségi programok, ünnepek méltó színtere. A gyermekek tartalmas szabad levegőn való időtöltéséhez, az udvaron elhelyezett korszerű játszótér piciknek és kicsiknek egyaránt vidám, izgalmas játékidőt biztosít.

Az óvoda dolgozói egész személyiségükkel tükrözik a keresztyén hitet, a köztük meglévő harmónia és együttműködés, emberi viszonyulás mintaként áll a gyermekek előtt. Valljuk, hogy minden gyermek hordoz magában tálentumot, amelyek feltárása a mi feladatunk. Isten sokféle képességet adott az embereknek. Jézus szerint azok követik az Isten akaratát, akik használják és kamatoztatják a talentumaikat. A különleges bánásmódot igénylő gyermekekkel rendszeresen gyógypedagógusok foglalkoznak az óvodapedagógusokkal együttműködve a hátrányok enyhítése, valamint a gyermekekben megmutatkozó tehetség kibontakoztatása érdekében. A gyermekek fejlesztésére külön helyiségek állnak rendelkezésünkre: gyógypedagógiai, logopédiai foglalkoztatók, preventív lehetőséget nyújtó sószoba.

A csoportfoglalkozásokat kiegészítik a délelőtti napirendbe épített foglalkozások :

• Néptánc,
• Ovi-foci,
• Gyógytestnevelés
• Bibliai történetfeldolgozás

A délutáni időszakban különböző tehetségműhely foglalkozásokat szervezünk képességeik fejlesztésére, tehetségük kibontakoztatására. Hetente váltakozva játékos Német, Mozgáskotta, Suliváró, Kis felfedező, Művész kezek csodacsoportokba járhatnak a gyermekek.